^Nahoru


Fotbalové ohlédnutí za začátkem sezony 2018-2019

Začala nám nová sezona, tak nahlédneme do „kuchyně“ našeho oddílu.

„A“ mužstvo:

* Sehraje svojí třetí sezonu v I. B třídě skupiny C, realizační team, zůstal beze změn (trenéři jsou Pavel Daněk a Petr Orel). Letní příprava začala 13. 7. 2018, formát tréninků je zachovaný, středa / pátek od 18:00 h, víkendy zápasy. Hráčský kádr doznal jen „kosmetických“ změn, nikdo neodešel, z dorostu přišli Můčka Jiří, ten se ihned zapojil do kádru „A“ teamu, dále Vrhel Vojtěch, Prečan Tomáš, tito odešli na rok sbírat zkušenosti do Tvarožné Lhoty, resp. Radějova.

* Cíl pro letošní sezonu je hrát klidný střed tabulky naší soutěže, myslíme si s trenéry, že současné mužstvo má na to, aby hrálo do 5. místa.

Dorost:

* Bude hrát nadále OP. Hodonínska, team pořád prochází „bouřlivým“ vývojem, trenérům (Rostislav Marek a Marek Jurnikl ) se podařilo poskládat široký kádr (téměř 20 hráčů), jsou zde hodně šikovní kluci, velkou posilou, je navrátilec z Hodonína Mrkva Jakub, bohužel pořád „laborujeme“ s pozicí brankáře, kdy začal chytat hráč z pole Výmola Darek a Janeček Radim, věkově ještě st. žák), tito musí posbírat s touto pozicí ještě hodně zkušenosti a bude na ostatních hráčích, aby jim to ulehčili a pomohli jim. Ale když sleduji tréninkovou účast kluků a snahu trenérů, to do nich dostat a udělat z nich dobrou partu, určitě se dostaví se zlepšenou hrou i výsledky. Formát tréninků je zachovaný, středa / pátek od 18:00 h, víkendy zápasy.

Starší žáci:

* Budou hrát OP. Hodonínska, formát 7+1. Chceme, aby mužstvo po vydařené jarní části minulé sezony, navázalo na tyto výkony, po odchodů hráčů roč. 2003, musí přebrat roli lídrů kluci z 2004, doplněné o šikovné kluky roč. 2005, novou tváří do starších žáků, je Komoň Adam, přišel z Rohatce. (trenéři: Mašina Jiří, Paška Karel), Formát tréninků je zachovaný, pondělí / středa / pátek od 16:30 h, víkendy zápasy

Mladší žáci:

* Budou taky hrát OP. Hodonínska, formát 7+1, platí pro ně přesně to co pro starší…. navázat na zlepšené výkony z jarní části minulé sezony, přišli moc šikovní kluci ze starší přípravky, do Hodonína odešli na „zkušenou“ Malata Aleš a Pavka Lukáš.

* (trenéři Možnar Leoš, Hajduch Slavomír). Formát tréninků je zachovaný, pondělí / středa / pátek od 16:30 h, víkendy zápasy

Starší přípravka:

* Budou hrát OP. Hodonínska, formát 5+1, po odchodu kluků z roč. 2007, čeká kluky „těžká“ práce, obhájit pozice z loňského roku, ale i tak bude mužstvo složeno z hodně šikovných kluků, hlavně se bavit fotbalem. Formát tréninků je zachovaný, pondělí / středa / pátek od 16:30 h, víkendy zápasy

(trenéři Sedlák Radim, Nádeníček Roman)

Mladší přípravka:

* Budou hrát OP. Hodonínska, formát 4+1, učit se učit se a hlavně bavit fotbalem J .

(trenéři: Jurnikl Marek, Gajda Matěj, Kadubec Marek, z pracovních důvodů skončil Faltýnek Hynek)

* V loňské sezoně, jsme měli ještě „mini“ přípravku, která se účastnila turnajů formátu „Mini ligy“ .. této se z důvodu malého počtu, těch nejmenších zatím nebudeme účastnit, ale i ti nejmenší si na „svoje“ přijdou, naskočí do mladší přípravky. Formát tréninků je zachovaný, pondělí / středa / pátek od 16:30 h, víkendy zápasy

 

… to vše ve zkratce k fotbalovým oddílům.

 

Dále k celkovému fungování oddílu.

* V loňské sezoně, došlo i ke změnám ve vedení fotbalového oddílu, organizační výbor rozšířil Jiří Mašina – předseda oddílu a Petr Orel – místopředseda oddílu. Svou činnost v oddíle ukončil Marek Popelka, dlouholetý fotbalista, funkcionář, trenér a správce v neposlední řadě, dále pauzu od fotbalu si dal Milan Gajda, dlouholetý funkcionář… Oběma patří velký dík, za to co pro Jiskru odvedli a obětovali, přejeme ať se jim jak soukromém tak v profesním životě daří. V průběhu roku se k výboru přidal Kamil Horňáček, na pozici správce přišel Leoš Možnar, dále se k nám přidala Ing. Veronika Jamná, řeší veškerou ekonomiku klubu od financí, dotací až po organizaci a Luděk Kohlstrom – IT. Specialista, internetové stránky, fotky …..

* Cíle pro nás „výbor“ … jednoznačně zlepšovat podmínky pro rozvoj mladých fotbalistů, zázemím počínaje, technickým vybavením, máme připraveno několik projektů od rekonstrukce soc. zázemí a kabin až po rekonstrukci hrací plochy a možné vybudování tréninkové … tady je to běh na dlouhou trať, ale snad se to povede.

* Závěrem chci popřát všem hráčům, ať se fotbalem hlavně baví a vyhýbají se jim zranění a trenéři a funkcionáři ať se obrní trpělivostí a obětavostí.

NÁVŠTĚVNOST

SPONZOŘI

Okna

prefa brno

Koberce