Vacenovice otočily duel ve Strážnici

Vítězství Vacenovic bylo těsné, ale zasloužené. „První půlhodina nabídla svižný fotbal s minimem vyložených šancí. Hrálo se hlavně mezi šestnáctkami," řekl jednatel strážnické Jiskry Lubomír Botek.

Jako první zahrozili hosté. Milan Příkazský střílel po slibné akci těsně vedle. Závěr prvního poločasu patřil Vacenovicím, ránu útočníka Reháka vyrazil pohotový gólman Píža na roh. Domácí brankář se vzápětí vyznamenal i po trestném kopu Milana Příkazského.Aktivní hosté se i po změně stran tlačili do zakončení, ve finální fázi a koncovce ale byli nepřesní. Strážnice dobře bránila a v 65. minutě udeřila. Chybu v hostující defenzivě potrestal Paška, který se prosadil po spolupráci Mičky a Lípy.

Vacenovice po obdrženém gólu přidaly na obrátkách a výsledek dvěma slepenými brankami brzy otočily. Po rohovém kopu a chybě gólmana Píži hlavou srovnal nekrytý Knotek. Obrat dokonal Tomáš Petrucha, který se z trestného kopu parádně trefil do šibenice. Jiskra se v hektickém závěru snažila urvat alespoň bod, první porážku v sezoně ale ani přes zvýšené úsilí neodvrátila. Hosté nakonec mohli přidat ještě jeden gól, ale střelu Jakubíčka vytěsnil Píža na roh. „Byl to oboustranně slušný zápas. Hosté byli po celý zápas o něco lepší, vyzrálejší," dodal Botek.

STRÁŽNICE - VACENOVICE 1:2